מערכות יחסים וזוגיות במשבר - מאמרים בנושא טיפול זוגי ופסיכולוגיה

האמת המפתיעה על זוגות מאושרים

יתכן שהזוגות המאושרים יותר היו נפשות תאומו מלכתחילה, או שהם היו חכמים יותר או בני מזל יותר בבחירת בן הזוג שלהם. אולי מערכת היחסים שלהם הגיעה עם ספר הדרכה, והם ידעו כיצד לעקוב טוב אחר ההוראות. אבל אולי לא.

אמנם נכון שחלק מהזוגות שמבינים דבר או שניים על הדרך להפסיק להתווכח ויכולים לשוחח על נושאים טעונים מאוד מבלי 'לפוצץ' את הזוגיות, היא שהופכת אותם למאושרים. אך העובדה המפתיעה על זוגות מאושרים היא שהם לא תמיד מאושרים. לפחות לא 24/7. למעשה, הזוגות המוצלחים ביותר מודים בגלוי שהם מתמודדים עם קשיים במערכת היחסים שלהם.

זוגות מאושרים לא התחילו את מערכת היחסים שלהם עם הכרת תודה יומית על המזל שנפל בחלקם. הם חוו ויכוחים רבים בתחילת דרכם, ויודעים כי גם אם הם אינם חווים את 'זיקוקי יום העצמאות' בכל פעם בה הם עושים אהבה, אין זה אומר מאומה על טיב הזוגיות שלהם.

הם מחליפים מילים חמות לעיתים קרובות, נמנעים מטריקת דלתות או גלגול עיניים בתסכול, והם אינם הולכים לישון כועסים או בנפרד. מה שגורם להם לאושר הוא היכולת הפנימית שלהם להתמודד עם החיים ועם מערכת היחסים.

כשבני זוג מתמודדים עם קשיים בלתי נמנעים, הם אינם מאבדים את העשתונות, אינם סבורים שמערכת היחסים שלהם קשה מידי ושהם צריכים להיפרד. במקום לברוח מהתמודדות או לברוח מהזוגיות, הם "מפשילים שרוולים" ונוקטים עמדה, מתוך ידיעה שהם נמצאים במערכת יחסים לטווח הארוך, ומתוך ידיעה כי בעיות ביחסים חייבות להתעורר ואי אפשר להתגבר עליהן ללא מאמץ. לפעמים בני הזוג הולכים יחד לטיפול זוגי ולפעמים כל אחד מבני הזוג הולך בנפרד לטיפול פסיכולוגי.

אכזבה היא חלק בלתי נמנע מהזוגיות. על בני הזוג לאזן את מושגיהם הסותרים לכאורה ולהבין שהתפקיד שלהם הוא לנסות לקבל את מה שהם רוצים במערכת היחסים, מתוך ידיעה ברורה שבלתי אפשרי לקבל הכל. זה בסדר להגדיר ציפיות גבוהות, ובו בזמן לזכור שגם בן הזוג הטוב ביותר עלול לאכזב לעיתים, ויש להתמודד עם המצב בחינניות. אם מערכת היחסים חשובה לבני הזוג, עליהם לשמור עליה כעל משהו יקר, משהו שמגיע פעם בחיים, ולעשות הכל על מנת לטפח אותה ולקדם אותה.

מעניין, נכון? יש עוד:

האם הזוגיות שלכם מאושרת? בחנו את עצמכם

כיצד לבנות זוגיות מאושרת