מערכות יחסים וזוגיות במשבר - מאמרים בנושא טיפול זוגי ופסיכולוגיה

מערכות יחסים של גברים מבוגרים עם נשים צעירות

אחת הטעויות שגברים מבוגרים מבצעים לעיתים קרובות היא ההנחה שלנשים מבוגרות יש עכבות רגשיות ולנשים צעירות יותר לא. גברים כאלו מתפתים על על ידי התמימות והטוהר לכאורה של אישה צעירה יותר. הם חושבים שבגלל שהיא כל כך צעירה, לא יהיו לה בעיות אינטימיות. הם חושבים שבגלל המהפיכה המינית בארבעים השנים האחרונות, נשים מבוגרות כבר לא חושבות כל הזמן על השעון הביולוגי שלהן. הם טועים.

לכל אישה יש מטען. בנוסף, נשים צעירות יותר עלולות לסבול מבעיות מהן נשים מבוגרות כבר נגמלו. לדוגמה, בגלל חוסר הניסיון שלהן במערכות יחסים, נשים צעירות נוטות יותר להיות נזקקות וחסרות ביטחון. לפני שגבר מבוגר מתחיל להשתעשע ברעיון של זוגיות עם נשים צעירות עליו לשאול את עצמו מה יקרה בתוך עשר או עשרים שנים מאוחר יותר, כשהוא יהיה מבוגר יותר וכנראה שונה מכפי שהוא כיום..

אחת הטעויות שגברים מבוגרים מבצעים לעיתים קרובות היא ההנחה שלנשים מבוגרות יש עכבות רגשיות ולנשים צעירות יותר לא. גברים כאלו מתפתים על על ידי התמימות והטוהר לכאורה של אישה צעירה יותר. הם חושבים שבגלל שהיא כל כך צעירה, לא יהיו לה בעיות אינטימיות. הם חושבים שבגלל המהפיכה המינית בארבעים השנים האחרונות, נשים מבוגרות כבר לא חושבות כל הזמן על השעון הביולוגי שלהן. הם טועים. לכל אישה יש מטען. בנוסף, נשים צעירות יותר עלולות לסבול מבעיות מהן נשים מבוגרות כבר נגמלו. לדוגמה, בגלל חוסר הניסיון שלהן במערכות יחסים, נשים צעירות נוטות יותר להיות נזקקות וחסרות ביטחון. לפני שגבר מבוגר מתחיל להשתעשע ברעיון של זוגיות עם נשים צעירות עליו לשאול את עצמו מה יקרה בתוך עשר או עשרים שנים מאוחר יותר, כשהוא יהיה מבוגר יותר וכנראה שונה מכפי שהוא כיום. נשים צעירות נמשכות לעיתים קרובות לביטחון שגברים מבוגרים יותר יכולים לספק להן. אולי בהתחלה לגבר לא אכפת להחליף כסף במין, אבל אם הוא מפתח רגשות כלפי אישה עימה הוא נמצא במערכת יחסים, בהמשך הוא יעדיף לחיות עם אישה שמעריכה אותו בשל תכונותיו ולא בשל גורמים חיצוניים. מעניין לציין שנשים מסוימות מעוניינות במערכות יחסים עם גברים בהפרש גילאים משמעותי ולעיתים קרובות הן בוחרות בבן זוג צעיר מהן בהרבה. הן סיימו שנות לימודים, קיבלו תארים, פיתחו קריירה וכעת הן פנויות להינשא, בגיל מאוחר יחסית. בגילאים אלו, הן אינן מוצאות גבר בגיל המתאים ומעוניינות להביא ילדים לפני שיהיה מאוחר מידי.  חלק מהנשים מוותרות על נישואין אך מעוניינות במערכת יחסים זוגית. ככל שתוחלת החיים עולה, כך משתפר מצב הגברים היות ויש יותר נשים מגברים ויש להם יותר אפשרויות בחירה. גבר בוחר בדרך כלל באישה שמעריצה את כשרונותיו, בגרותו, ניסיון החיים שלו, השכלתו, המצב הפיננסי שלו ועוד. כמובן שלא כל הגברים מתנהגים כך, וחלק מהם מעדיפים נשים אחרות שהן עצמאיות, חכמות, ובעלות קריירה. אך רוב הגברים מעדיפים להיות בזוגיות עם נשים צעירות מהם שתלויות בהם באופן מסוים.

נשים צעירות נמשכות לעיתים קרובות לביטחון שגברים מבוגרים יותר יכולים לספק להן. אולי בהתחלה לגבר לא אכפת להחליף כסף במין, אבל אם הוא מפתח רגשות כלפי אישה עימה הוא נמצא במערכת יחסים, בהמשך הוא יעדיף לחיות עם אישה שמעריכה אותו בשל תכונותיו ולא בשל גורמים חיצוניים.

מעניין לציין שנשים מסוימות מעוניינות במערכות יחסים עם גברים בהפרש גילאים משמעותי ולעיתים קרובות הן בוחרות בבן זוג צעיר מהן בהרבה. הן סיימו שנות לימודים, קיבלו תארים, פיתחו קריירה וכעת הן פנויות להינשא, בגיל מאוחר יחסית. בגילאים אלו, הן אינן מוצאות גבר בגיל המתאים ומעוניינות להביא ילדים לפני שיהיה מאוחר מידי.

חלק מהנשים מוותרות על נישואין אך מעוניינות במערכת יחסים זוגית. ככל שתוחלת החיים עולה, כך משתפר מצב הגברים היות ויש יותר נשים מגברים ויש להם יותר אפשרויות בחירה. גבר בוחר בדרך כלל באישה שמעריצה את כשרונותיו, בגרותו, ניסיון החיים שלו, השכלתו, המצב הפיננסי שלו ועוד. כמובן שלא כל הגברים מתנהגים כך, וחלק מהם מעדיפים נשים אחרות שהן עצמאיות, חכמות, ובעלות קריירה. אך רוב הגברים מעדיפים להיות בזוגיות עם נשים צעירות מהם שתלויות בהם באופן מסוים.

קריאה נוספת:

השעון הביולוגי – הקושי של נשים להחזיר לאחור את מחוגי השעון הביולוגי.

מאמר ב   ynet על גיל הנישואים בישראל – מסתבר כי ביחס לאירופה, בישראל מתחתנים בגילאים צעירים יותר.

גיל הנישואים בארה"ב – מגמות משתנות של גיל הנישואים בארה"ב על פי חלוקה גזעית בין השנים 1890 - 2010